Iveco prvak med posamezniki in konstruktorji

Nemški voznik Jochen Hahn je v letu 2018 že pred dirko v Jarami osvojil zgodovinski peti naslov. Odlično je odpeljal tudi zadnjo dirko v Španiji, saj je zmagal dvakrat. S tem pa Iveco ni postal prvak samo med posamezniki, ampak tudi med konstruktorji.

Iveco je osvojil konstruktorski naslov z dirkalnikom Bullen Iveco Magirus, zahvaljujoč predstavam Hahna.

Iveco je osvojil konstruktorski naslov z dirkalnikom Bullen Iveco Magirus, zahvaljujoč predstavam Hahna. Odlično je dirkala tudi edina ženska predstavnica v prvenstvu Steffi Halm, kot vodja moštva Schwabentruck, ki je v svoji prvi sezoni z Ivecom osvojila skupno šesto mesto in tudi Andre Kursim, ki je dosegel skupno 8. mesto.

Iveco je podpiral ekipo z dvema 5,3 tonskima dirkalnikoma Stralis 440E 56 XP-R, katera poganja 13-litrski motor IVECO Cursor 13 z močjo 1.180 KM in več kot 5.000 Nm navora. Ta vozila so posebej zasnovana in opremljena tako, da dosežejo hitrost 160 km/h, kar je obenem tudi najvišja dovoljena hitrost.