GoodyearNaslednja generacija Goodyear CheckPoint
17.12.2025 Goodyear CheckPoint je povezan sistem za pregled pnevmatik na dvorišču, ki deluje na principu vožnje čez merilno točko.
Skupina Iveco je s Cassa Depositi e Prestiti podpisala posojilo v vrednosti 150 milijonov evrov za podporo naložbam v raziskave, razvoj in inovacije

Iveco Group, vodilni svetovni avtomobilski proizvajalec, dejaven na področju komercialnih in specialnih vozil, pogonskih sklopov in sorodnih finančnih storitev, je uspešno podpisal pogodbo o posojilu v višini 150 milijonov evrov s Cassa Depositi e Prestiti (CDP) za ustvarjanje novih projektov v Italiji, namenjenih raziskavam, razvoju in inovacijam.
Natančneje, prek virov, ki jih daje na voljo CDP, bo skupina Iveco razvila inovativne tehnologije in arhitekture na področju električnega pogona ter nadalje razvijala rešitve za avtonomno vožnjo, digitalizacijo in povezljivost vozil, namenjene povečanju učinkovitosti, varnosti, udobja vožnje in produktivnosti. Financirane naložbe, ki bodo imele petletni rok odplačevanja, bo skupina Iveco izvedla v Italiji do konca leta 2025.